لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: چگونه ملودی تکراری نسازیم؟؟

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    14844
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    8
    43 بار تشکر شده در 21 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    Given: 11/1
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط opqrstu [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خب این باز هم بر می گردد به سطح انتظار شما از موسیقی و همانگونه که ذکر کردم اگر می خواهید در همان سطح بمانید، بحثی نیست اما بهتر است که حقیقت را نیز بدانید؛ باخ میگفت: «تنها آهنگسازان تنبل هستند که پشت ساز می روند و در انتظار الهامات به ساختن آهنگ مشغول میشوند» و باخ فرزندانش را از این کار باز می داشت و به شدت آنها را توبیخ می کرد. بی پرده با شما سخن بگویم: متاسفانه اطلاعات شما از موسیقی بسیار در سطح پایین و بازاری و عامیانست، چون هنوز نمی دانید که آهنگساز چه کسی است و اتفاقاً نمی دانید که آهنگسازان بزرگ بدون داشتن ساز آهنگهایشان را روی کاغذ می نوشته اند و اتفاقاً بر خلاف گفته های شما آهنگسازان بزرگ آهنگهایشان را در ذهنشان می ساختند. شما فرض کنید برای نوشتن یک سمفونی عظیم چطور می توانستند به این همه ساز دسترسی داشته باشند، پس جز این روش چاره دیگری نداشتند.
    پس باز هم به شما توصیه می کنم که سطح معرفت خود را از موسیقی بالا ببرید و به این مقدار قانع نباشید...
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_pk [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به قول شما اون باخ بوده و ما یک آماتور!!!
    من هم نگفتم خیلی میدونم! و عرض کردم که سطح دانشم متوسطه!
    من فکر کنم که شما فرق بین آهنگساز و تنظیم کننده رو اشتباه متوجه شدید!
    من در سبک های دیگه تخصص ندارم. اما در سبک پاپ: اون کسی که ملودی اصلی یک آهنگ و ریتم رو میسازه و برای ملودی آکورد میزاره و گام و حس حال آهنگ رو در میاره آهنگساز، و کسی که سازها رو انتخاب میکنه و برای تمام سازها ملودی مینویسه و هارمونی کار رو در میاره و کل آهنگ رو به صورت یک فایل صوتی تحویل خواننده میده تنظیم کننده میگویند! مثل آهنگ صبحت بخیر از معین، این آهنگ رو محمد حیدری ساختند که این استاد در اصل نوازنده سنتور هستند و آهنگسازی هم میکنند. و آقای منوچهر چشم آذر آهنگ رو تنظیم کردند..
    و مثل کارهای آقای رضا صادقی که با گیتار برای بک ترانه ریتم و ملودی آکورد رو مینویسه و معین راهبر اون رو تنطیم میکنه! و همه جا هم میبینید مینویسه: آهنگ رضا صادقی و تنظیم معین راهبر
    دوستان خوبم این نوع از بحث نتیجه خوبی نداره ... لازمه بدونید که هر آهنگسازی روش خاص خودش رو در آهنگسازی و تنظیم داره . شاید باخ (که البته معروف هست به نوشتن قطعات منطقی و تئوریک) کاملا بدون ساز قطعه می نوشته(گرچه من اطمینان ندارم) ولی این یک امر ثابت و وحی ملزم نیست کما اینکه خیلی از آهنگسازان پشت پیانو آهنگ می سازند ولی اینجور مطلق گرایی که یا این یا اون نادرسته ... نکته دیگه اینکه سبک های مختلف تفاوت های خیلی زیادی دارند با هم . پاپ / جَز / راگ / کلاسیک و ... و قانون کلی نی شه گذاشت... و باز نکته دیگه این که آهنگسازی یک هنر هست و نه رشته مهندسی پس کاملا آزاد درش حرکت کنید و خودتون رو زیاد در قالب قوانین محصور نکنید در عین اینکه قوانین را بدانید و بخوانید . بطور کلی یادتون باشه داریم در مورد یک هنر حرف می زنیم و نه علوم ریاضی...

پیروز باشید

2. 3 کاربر برای این پست از bomdod تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)